A A A

Życiorys

Włodzimierz Zientarski (ur. 8 listopada 1942 w Warszawie) – polski dziennikarz i operator telewizyjny (TVP, Polsat), zajmujący się motoryzacją. Redaktor naczelny czasopisma Auto Moto Sport. Ojciec Macieja Zientarskiego z którym prowadzi program Pasjonaci w telewizji Polsat.

Jest absolwentem Wydziału Prawa (1965) i Studium Dziennikarskiego (1967) UW. W 1985 został laureatem nagrody Wiktora 1985. Po stanie wojennym w 1981 roku zasiadał w komisji weryfikującej dziennikarzy Studia 2 za co jest przez wielu krytykowany, jednakże odżegnuje się od współpracy z ówczesnym aparatem bezpieczeństwa.

Włodzimierz Zientarski jest autorem wielu programów telewizyjnych, m.in.: Jarmark, Auto Moto Fanklub, 4x4, AutoŚwiat TV, Pasjonaci. Prowadził także, wraz z synem, Antymotolistę w Antyradiu. Gościnnie występuje w programie Macieja Zientarskiego V Max, jest również autorem felietonów publikowanych w serwisie internetowym programu. W 2007 roku wraz z synem prowadził studio bezpośrednio przed wyścigami formuły 1 oraz tuż po nich.

Redaktor naczelny czasopisma Auto Moto Sport.